• 6722213187_f84c4cca76
  • another-smithsonian-winner-some-upcoming-appearances-and-a-new-photo-of-rockefeller-center_4
  • black-towers_4
  • dundas-square_4
  • embarcadero-four_4
  • spotted_4

Drut ocynkowany i jego zastosowanie

Druty są jednymi z tych rzeczy, na które w codziennym życiu nie zwracamy uwagi, jednak otaczają nas one niemal zewsząd. Druty ocynkowane znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Oczywiście drut ocynkowany nie jest jedynym rodzajem dostępnych na rynku tego typu materiałów. Dostępne są także druty sprężynowe, druty na liny stalowe, druty formowane na zimno, druty do wyrobu igieł, druty do zbrojenia betonu, druty do gręplowania, drut do produkcji kołków, drut stalowy do szczotki, drut do przewodów giętkich na wysokie ciśnienia, drut do wałów giętkich. Druty jako materiał mają szerokie zastosowanie w produkcji bloków podkładowych i podporowych, sprężyn mechanicznych, lin, we wstępnie sprężonym zbrojeniu betonu, belowaniu masy włóknistej, bawełny, w pancerzach przewodów giętkich na wysokie ciśnienia. 

Drut ocynkowany to rodzaj drutu, który znajduje szerokie zastosowanie w każdej dziedzinie przemysłu, między innymi w produkcji siatek ogrodzeniowych, siatek tkanych, siatek technicznych. Służy on także do wiązania paczek i znajduje wiele zastosowań w gospodarstwie domowym. Innym jego zastosowaniem jest produkcja drutów powlekanych, kolczastych, pastuchowych, produkcja zawiesi do sufitów i płyt gipsowo-kartonowych, produkcja wieszaków i uchwytów do wiader, produkcja płotów palisadowych, czy belowanie odpadów, makulatury, tkanin. Druty powlekana z kolei stosowane są w produkcji drutów naciągowych w siatkach ogrodzeniowych, a także drutach bieliźniarskich oraz w wiązaniu kwiatów i wieńców. Drut stalowy półtwardy stosowany jest  do produkcji gwoździ, produkcji siatek ogrodzeniowych, produkcji mat zbrojących i paneli ogrodzeniowych, produkcji elementów giętych i zgrzewanych z drutu do zabudowy meblarskiej i sklepowej oraz sprzętu AGD, produkcji krat, koszy kontenerowych, krat zabezpieczających - produkcja elementów ozdobnych z drutu np. kwietników, żyrandoli, lamp, mebli ogrodowych, produkcji drutów powlekanych PCV , produkcji elementów ozdobnych z drutu np. kwietniki, żyrandole, lampy, meble ogrodowe. Ostatni rodzaj drutu, który warto omówić to  druty miękkie (żarzone) ich typowe zastosowania: wiązanie elementów w pracach zbrojarskich (stropy, prefabrykaty), belowanie odpadów, makulatury, tkanin, podwiązywanie konstrukcji stalowych w procesie cynkowania ogniowego, wiązanie wieńców, kwiatów, chmielu - produkcja girland, choinek, stroików świątecznych Jak więc widzimy zakres stosowania drutów jest niemal nieograniczone. 

Powiązane artykuły

Wybrany artykuł

Nauka muzyki w Poznaniu świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu

Każdy, kto chciałby poszerzać swoją wiedzę związaną z dziedziną, jaką jest nauka muzyki Poznań jest do tego świetnym miejscem. Oczywiście, wiele miast, szczególnie tych większych, posiada nierzadko znakomite placówki oświatowe edukujące uczniów pod kątem muzycznym. Jednak, przy wyborze szkoły muzycznej, warto zwrócić większą uwagę na stolicę Wielkopolski.