• 6722213187_f84c4cca76
  • another-smithsonian-winner-some-upcoming-appearances-and-a-new-photo-of-rockefeller-center_4
  • black-towers_4
  • dundas-square_4
  • embarcadero-four_4
  • spotted_4

Poznań rajem dla deweloperów

nieruchomościOd kilku lat stolica Wielkopolski jest jednym wielkim placem budowy i przestrzenią stanowiącą prawdziwy raj dla deweloperów. Ze względu na coraz większe zainteresowanie inwestycjami komercyjnymi, w przeciągu ostatnich trzech czy czterech lat możliwe stało się obserwowanie realizacji największych projektów dotyczących rozwoju popularnych galerii handlowych. Zjawisko, które specjaliści okrzyknęli mianem przebrzmiałego i przereklamowanego, w Poznaniu wydaje się mieć zupełnie inne oblicze, ponieważ największe ośrodki handlowe można już spokojnie wymieniać na wszystkich palcach obu rąk.

Rynek „galeryjny” w Wielkopolsce rozkwita a w planach znajdują się już kolejne inwestycje. Obok realizowanego osiedla mieszkaniowego Red Park stanąć ma Galeria Dębiec, przy nowoczesnym dworcu PKP intensywnie budowany jest kompleks Poznań City Center, a niedawno otwarta Galeria MM stanęła na zbiegu ulic św. Marcin i al. Marcinkowskiego. Jednak nie tylko ten obszar jest istotny dla deweloperów i mieszkańców. Ze względu na to, że miasto nieustannie się rozwija i powiększa, konieczne jest tworzenie nowych przestrzeni mieszkalnych, w których możliwe byłoby komfortowe życie, niezależnie od tego, w jakich dzielnicy byłoby zlokalizowane. Dobry deweloper stara się wpisywać w oczekiwania swoich odbiorców, dlatego też nowe inwestycje spełniają wszystkie najważniejsze normy nie tylko architektoniczne, ale i wyposażeniowe. Poznań obfituje w mieszkania deweloperskie, dostosowane w pełni do potrzeb mieszkańców. W ofercie wielu przedstawicieli branży znaleźć można nie tylko mieszkania w stanie „deweloperskim” czyli surowym, przeznaczonym, do remontu, ale także w opcji „pod klucz”, czyli takiej, która przeznaczona jest do bezpośredniego zamieszkania. Mieszkania na sprzedaż konkurują więc stale z klasycznymi blokami z płyty i całym rynkiem wtórnym, który staje się mniej atrakcyjny w stosunku do nowoczesnych propozycji, opartych na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych.

Zmiany można zaobserwować nie tylko w przestrzeni komercyjnej i mieszkaniowej, ale także biurowej, zwłaszcza, że Poznań z każdym rokiem wzbogaca się o kolejne biurowce i miejsca przeznaczone typowo do działalności handlowo-usługowej. Dzięki nowemu podejściu do kwestii budowy, deweloperzy skutecznie dostosowują swoje projekty do przestrzeni zastanej. W taki sposób zmienia się wygląd dzielnic, które jeszcze do niedawna wyglądały jak gorsze siostry ścisłego centrum. Dobra sieć komunikacyjna łącząca w spójną całość nawet najodleglejsze zakątki miasta sprawiła, że wartość dzielnicy przestała mieć znaczenie w kontekście stopnia oddalenia od serca aglomeracji. Poznań staje się więc miastem nowoczesnym, które stawia na rozwój umożliwiając jednocześnie działanie deweloperom i pozwalając na to, aby swobodnie zagospodarowywali teren miejski. Jako, że ścisłe centrum jest już wystarczająco zatłoczone, nowe inwestycje realizowane są przede wszystkim na obrzeżach Poznania, a także w dzielnicach, które nie są kojarzone z jakimś wyjątkowo dynamicznym rozwojem, jak chociażby Winogrady czy Grunwald.

Mieszkania na sprzedaż cieszą się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza wśród młodych Poznaniaków. W czasie całej swojej dotychczasowej działalności firma oddała do dyspozycji swoich odbiorców prawie 10 tysięcy metrów kwadratowych, świadcząc jednocześnie usługi na najwyższym poziomie. Wachlarz możliwości wydaje się być nieograniczony, ponieważ przedstawiciele przedsiębiorstwa uważani są za specjalistów zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i biurowym i przemysłowym, przez co nowe inwestycje stanowią dopełnienie tego, czego oczekują zarówno zwykli Poznaniacy, jak i przedstawiciele rozmaitych branż poszukujący idealnej siedziby dla swoich firm. Nowe budownictwo jest wypadkową wielu wytycznych w tym przede wszystkim połączenia komfortu mieszkania z troską o środowisko naturalne, dlatego też każdy dobry deweloper będzie dążył do tego, aby jego inwestycje stanowiły idealne miejsce do wypoczynku i rekreacji, nie tracąc przy tym ani trochę z dostępu do wszystkiego, co do zaoferowania ma duże miasto.

Komfort mieszkańców jest absolutną podstawą, dlatego większość obecnie powstających zabudowań mieszkalnych pozwala na zachowanie intymności, za pośrednictwem osobnych wejść czy też stosowania innych układów budynków, oddalonych od siebie i nie stawianych „okno w okno”, jak miało to miejsce jeszcze do niedawna. Im większy nacisk na detale, tym lepiej, ponieważ jak okazuje się w praktyce, to właśnie niewielkie elementy mają niebagatelny wpływ na ostateczną prezencję całości. Pomimo pojawiającego się ostatnio kryzysu w branży budowlanej Poznań wydaje się być miejscem, które nie poddaje się jakimkolwiek naciskom i niezmiennie od dłuższego czasu jest idealnym miejscem dla deweloperów, stawiających kolejne osiedla mieszkaniowe, kolejne biurowce i kolejne galerie handlowe, które zmieniają wizerunek miasta i wpływają na komfort mieszkańców.

Powiązane artykuły

Wybrany artykuł

Najatrakcyjniejsze nieruchomości w Jeleniej Górze

Ze względu na to, że coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na poczet własnego mieszkania, coraz więcej deweloperów kusi ich swoimi interesującymi ofertami zielonych osiedli w atrakcyjnych lokalizacjach. Wiele z nich znajduje się w urokliwych miejscach, u stóp wzgórza, nad stawami czy strumykami i wśród zieleni, dlatego też trudno się dziwić osobom poszukujących swojego miejsca na ziemi, że wybierają właśnie takie miejsca i takie miasta, które będą w stanie uatrakcyjnić im przyszłe życie.