• 6722213187_f84c4cca76
  • another-smithsonian-winner-some-upcoming-appearances-and-a-new-photo-of-rockefeller-center_4
  • black-towers_4
  • dundas-square_4
  • embarcadero-four_4
  • spotted_4

W jaki sposób organizować przestrzeń w kuchni?

nowoczesna kuchniaSklepy meblowe oferują całą gamę sprzętów stanowiących wyposażenie kuchni tak pod względem kolorystycznym, jak i takim układem, który pozwala na zagospodarowanie powierzchni użytkowej. Dokonując wyboru powinno się pamiętać o tych elementach, za pośrednictwem których będziemy przygotowywać posiłki dla swoich najbliższych.

Zatem na pierwszym miejscu trzeba uwzględnić stół oraz rozmieszczenie krzeseł pamiętając, by ten mebel, jak i pozostałe dał nam możliwość uzyskania co najmniej 130 cm wolnej przestrzeni. Mały metraż podpowiada, by szukać stołu ze składanym blatem, bowiem centralną strefą w kuchni będzie przygotowania żywności i spożywania posiłków. Stąd w zasięgu ręki powinna znajdować się szafka stojąca z szufladami z niezbędnymi narzędziami do pracy, jak i szafka wisząca z podstawowymi artykułami spożywczymi. Zasady ergonomii nakazują wziąć pod uwagę także i to, w którą stronę będą otwierały się drzwiczki, także i z tego powodu czy domownicy to osoby praworęczne, czy leworęczne.

Umiejscowienie szafek, tak stojących jak i wiszących determinuje usytuowanie zlewozmywaka. Nad nim możemy powiesić ociekacz na naczynia, celem uzyskania powierzchni wykorzystywanej na przechowanie części naczyń. Dysponując mała powierzchnią trzeba wziąć pod uwagę jego typ, aby umożliwił usytuowanie szafki zredukowanej do umieszczenia pod zlewozmywakiem, i pojemnika na odpady, jak i miejsce na środki czystości. Istotna jest sprawa drzwiczek, gdyż nie powinny stanowić przeszkody w dostępie do zmywarki naczyń, jeśli decydujemy się na jej kupno. Kuchnia elektryczna bądź gazowa z piekarnikiem, względnie płyta ceramiczna z niezależnym piekarnikiem wymaga doboru odpowiedniego wyciągu z rantem, który powinien być zamontowany na wysokości uwzględniającej nasze bezpieczeństwo. Jeśli nasza kuchnia ma bezpośrednie połączenie z salonem lub jadalnią, wybór wyciągu powinien być starannie dobrany, aby spełniał swoje funkcje użytkowe. Po obu stronach takiej strefy gotowania można umieścić szafki stojące przeznaczone na niezbędne garnki, rondle i patelnie. Alternatywnym rozwiązaniem może być szafka typu słupek z półkami celem przechowywania w niej potrzebnych przypraw, kawy, herbaty itp. Kiedy już ustawimy na podłodze funkcjonalne wyposażenie, możemy zaprojektować usytuowanie szafek wiszących na takiej wysokości, by swobodnie sięgać do ich wnętrza, bez potrzeby korzystania z małej drabinki. Trzeba więc kolejny raz uwzględnić kwestię naszego bezpieczeństwa.

Tworzenie aranżacji kuchni z uwzględnieniem kolorystyki mebli i ścian powinno współgrać z wyborem odpowiedniej chłodziarki z zamrażarką oraz jej umiejscowieniem w sposób zapewniający swobodny dostęp, szczególnie podczas prac związanych z przygotowaniem posiłku. Jej wysokość wskazane jest dobrać tak, żeby korespondowała z szafkami wiszącymi, jako że wolną przestrzeń także można funkcjonalnie zagospodarować. Istotnym elementem wyposażenia kuchni jest oświetlenie. Nie musi się wcale znajdować w centralnym, ponieważ obecnie swobodne punkty świetle umieszczone w suficie mogą podkreślić nie tylko głębię kolorów, ale i linię naszego umeblowania. Tak więc projektując kuchnię trzeba uwzględnić nie tylko ilość punktów oświetleniowych, ale też położenia gniazdek do podłączenia sprzętu elektrycznego wykorzystywanego w pracach związanych z przygotowaniem pożywienia. Istotne znaczenie mogą mieć świetlówki umiejscowione pod wiszącymi szafkami. Zaprojektowana kuchnia powinna uwzględniać nie tylko wielkość rodziny, ale także wiek jej członków, przede wszystkim małych dzieci. Ponieważ jest miejscem pracy należy mieć na uwadze odpowiednie rozmieszczenie uniwersalnych stref związanych z funkcją przygotowywania żywności, gotowania oraz zmywani, nie pomijając ważnego przeznaczenia socjalnego jakim jest miejsce spotkań wszystkich członków rodziny.przestronna kuchnia

Nie zawsze w sklepach meblowych będą do nabycia takie meble kuchenne, które będą pasowały do naszego projektu kuchni jako centralnego miejsca w naszym domu. Rozwiązaniem problemu może być zaprojektowanie układu mebli, nawet w postaci odręcznego szkicu i skorzystanie z podpowiedzi firmy wykonującej meble kuchenne na zamówienie. Wystarczy zapoznać się z ofertą widniejącą na stronie http://www.wolsztynskiekuchnie.pl/projekty-,1247.html. W ten sposób można sprawić, iż sama kuchnia stanie się nie tylko praktyczniejsza, ale i bardziej uniwersalna dla każdego, kto się w niej pojawi. Ma to jeszcze jeden plus. Meble zostaną wykonane z materiałów, które pozwolą im być długotrwałe w użytkowaniu.

Powiązane artykuły

Wybrany artykuł

Ćwicz funkcjonalnie

Wiele ćwiczeń oferowanych współcześnie przez kluby fitness czy siłownie kładzie nacisk na szybkie rezultaty i odpowiednie wyrzeźbienie czy wysmuklenie naszej sylwetki. By jednak być w pełni sprawnymi fizycznie osobami powinniśmy kłaść nacisk na całościowy rozwój naszego ciała i po prostu próbować zwiększyć naszą ogólną sprawność. Takie efekty pozwalają uzyskać między innymi trening funkcjonalny i trening aerobowy.