• 6722213187_f84c4cca76
  • another-smithsonian-winner-some-upcoming-appearances-and-a-new-photo-of-rockefeller-center_4
  • black-towers_4
  • dundas-square_4
  • embarcadero-four_4
  • spotted_4

Mieszkania - oferta okolic Poznania

domyNasze pierwsze doświadczenie w poszukiwaniu mieszkania pojawia się kiedy wyjeżdżamy studiować do innego miasta. Wówczas stajemy przed wyborem: wynajem pokoju lub mieszkania, kupno kawalerki lub akademik. Coraz więcej studentów decyduje się wynająć pokój w mieszkaniu studenckim. To dobry krok, ponieważ ceny za akademik rosną, a mieszkanie w nich nie zapewnia nam odpowiedniego komfortu. Nie ulega wątpliwości, że z pokolenia na pokolenie robimy się bardziej wygodni i oczekujemy od mieszkania więcej spokoju i przestrzeni tylko dla siebie. Intymność ma dla nas coraz większe znaczenie. Podczas gdy poprzednie pokolenia bardzo chętnie decydowały się na mieszkanie w akademiku, dzieląc pokój ze znajomymi, zauważa się dzisiaj tendencję, która mogłaby świadczyć o wyższej pod względem ekonomicznym jakości życia.

 

W większych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków okazuje się, że wynajem względem zakupu mieszkania jest coraz mniej opłacalny. Z tego powodu rodzice lub samodzielni młodzi ludzie decydują się coraz częściej na zakup mieszkania w formie ratalnej. Banki udzielają kredytów na mieszkanie z niskim oprocentowaniem. Jest to dla nas bardziej korzystne niż płacenie obcym ludziom za wynajem mieszkania, które nigdy nie będzie nasze. Własne cztery kąty to nieporównywalnie więcej korzyści. Im szybciej zdecydujemy się na zakup mieszkania, tym szybciej też spłacimy kredyt. W międzyczasie będziemy mogli remontować i aranżować wnętrze, jak tylko się nam podoba. Posiadanie swojego miejsca to niesamowity komfort psychiczny dla młodych ludzi. Wiemy bowiem, że w przyszłości, kiedy kredyt zostanie spłacony, będziemy mogli zdecydować się na większe mieszkanie, wynajmując poprzednie. Zakup nieruchomości jest zdecydowanie inwestycją na przyszłość.

Jeżeli szukamy atrakcyjnego mieszkania na sprzedaż Poznań i okolice to miejsce idealne. Znajduje się tu mnóstwo ofert dopasowanych do indywidualnych potrzeb przyszłych właścicieli. W zależności od tego, czego wymagamy od naszego miejsca zamieszkania, możemy wybrać apartament w nowym budownictwie, mieszkanie w secesyjnej kamienicy lub dom szeregowy czy jednorodzinny. Oferta nieruchomości jest bardzo szeroka i zawiera również działki o dowolnym przeznaczeniu, znajdujące się na obrzeżach miasta. Ceny nieruchomości zależą od wielu czynników. Jeśli chodzi o mieszkania w blokach, liczy się przede wszystkim rok powstania budynku. Najmniejszą popularnością cieszą się obecnie bloki z tak zwanej szarej płyty, czyli budynki wybudowane w czasach socjalizmu. Były one budowane dość szybko z orientacją na ilość, a nie na jakość. Nie są do końca dostosowane do potrzeb współczesnych rodzin. Dlatego też większym zainteresowaniem cieszą się dzisiaj przede wszystkim nowe osiedla strzeżone, które powstają zarówno na obrzeżach miasta jak i w centrum. Charakteryzują się przede wszystkim nowymi rozwiązaniami, takimi jak podziemny garaż wyposażony w wystarczającą ilość miejsc parkingowych oraz monitoring.

Zapewniają przy tym również większe poczucie bezpieczeństwa dla naszych najbliższych. Nowoczesne osiedla strzeżone posiadają zazwyczaj podwórze w formie dziedzińca o ograniczonej dostępności dla ludzi z zewnątrz, dzięki czemu nasze dzieci mogą bawić się na zamkniętym terenie. Ceny mieszkań uwarunkowane są także wysokością, czyli piętrem, na jakim się znajdują. Najtańsze mieszkania mieszczą się na parterze, ponieważ jest je odrobinę trudniej ogrzać, ze względu na chłód przenikający od dołu, czyli od garażu lub piwnicy. Od pierwszego piętra natomiast ceny mieszkań zazwyczaj maleją. Jeśli chodzi jednak o nowoczesne budownictwo, to zróżnicowanie cenowe nie jest aż tak widoczne, ponieważ współczesne rozwiązania podnoszą komfort zarówno tych mieszkań mieszczących się na parterze, jak i na ostatnim piętrze. Dobrą ofertę wraz z informacją o wcześniejszych projektach znaleźć można na stronach deweloperów

widok na osiedleSą bowiem wyposażone w windę i posiadają bardzo dobrą izolację, dzięki czemu można je szybko i łatwo ogrzać oraz utrzymać prawidłową temperaturę wewnątrz. W przypadku nowych osiedli bardzo ważny jest także ich atrakcyjny wygląd. Są bowiem świeże, posiadają atrakcyjne wykończenia w postaci drzwi wejściowych, okien i samych klatek schodowych, ale również ładne i przyjazne podwórze. Kiedy przeglądamy oferty nieruchomości w poszukiwaniu mieszkania Poznań i okolice to miejsca bardzo atrakcyjne i popularne. To tutaj bowiem znajduje się mnóstwo ofert, wśród których z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Jednak pamiętać musimy nie tylko o latach wybudowania danego budynku, ale także o lokalizacji. To ona w bardzo dużym stopniu decyduje o cenie za metr kwadratowy. Jeżeli działka, dom lub mieszkanie znajduje się dość daleko od głównych przystanków tramwajowych lub autobusowych, jego cena będzie niższa.

To samo dotyczy miejsc położonych w pobliżu terenów przemysłowych. Wartość działki obniża bliskość cmentarza, stacji benzynowej oraz źródeł zanieczyszczenia powietrza i hałasu. Tym samym tańsze są mieszkania położone w pobliżu torów kolejowych i głównych dróg wyjazdowych. Tutaj niestety trzeba uważać. Nie zawsze będziemy mogli przewidzieć, co w danym miejscu będzie się znajdować w przyszłości, a działkę kupujemy zazwyczaj na lata przekazując ją następnym pokoleniom. Któż z nas nie marzy o kupnie własnego mieszkania Poznań i okolice to idealne do tego miejsce. Ceny wzrastają z kolei, kiedy w pobliży znajdują się parki zieleni, parki narodowe, jezioro i wszelkie inne korzystne uwarunkowania naturalne, które zapewniają całej rodzinie spokój i szansę na odpoczynek. Szukając idealnego dla nas mieszkania Poznań i okolice to dobre rozwiązanie, ponieważ znajdziemy tutaj wiele działek położonych w stosunkowo malej odległości od centrum, a jednocześnie na malowniczym terenie. Przykładem takich miejsc jest Sołacz, na którym działki są najdroższe w całym mieście. Jest to spowodowane zarówno historycznością tego miejsca, jak i piękną okolicą, na której znajdują się atrakcyjne wille wybudowane na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Sołacz znajduje się w pobliżu jeziora Rusałka oraz kilku pięknych parków zieleni. Jednocześnie miejsce to należy do dzielnicy Jeżyc, znajdującej się w samym centrum miasta. Ma dzięki temu idealne połączenie komunikacyjne z głównymi ulicami śródmieścia.

Powiązane artykuły

Wybrany artykuł

Zdążyć do lata

Walczysz o zdrową, piękną sylwetkę? Nie musisz robić tego sama. Warto zasięgnąć rad profesjonalisty. Dietetyk sportowy poznań pomoże Ci stracić zbędne kilogramy, a nie stracić przy tym zdrowego rozsądku.