• 6722213187_f84c4cca76
  • another-smithsonian-winner-some-upcoming-appearances-and-a-new-photo-of-rockefeller-center_4
  • black-towers_4
  • dundas-square_4
  • embarcadero-four_4
  • spotted_4

Jak dobierać torebki?

mała kopertówkaNajwięksi styliści świata zgodnie twierdzą, że najważniejszym elementem stroju, wpływającym na jego odpowiednią kompozycję, są przede wszystkim dodatki. Jak wiadomo jednym z podstawowych elementów jest damska torebka, stanowiąca nieodłączny atrybut każdej kobiety. Ze względu na to, że torebki posiadają wiele zdolności, przede wszystkim do gromadzenia w swoim wnętrzu nieskończonej ilości przedmiotów oraz do podkreślania atutów i tuszowania mankamentów sylwetki, projektanci mody prześcigają się w dążeniu do stworzenia wyrobu idealnego, zbliżającego się w swojej formie do ponadczasowych schematów, którymi mogą poszczycić się chociażby takie modele, jak słynna i najbardziej pożądana Chanel 2,55. Na półkach sklepowych pojawiają się więc torebki w najróżniejszych fasonach, kolorach i kształtach, dostosowane do okazji oraz stylu ich potencjalnych posiadaczek. Dla nikogo nie będzie raczej tajemnicą stwierdzenie, że nie ma na świecie kobiety, która nie chciałaby dobrze wyglądać, stąd zresztą rozbudowane propozycje firm kosmetycznych oraz odzieżowych.

Ze względu na to, że dodatki odgrywają ogromną rolę w stylizacji, torebka nie służy tylko i wyłącznie przechowywaniu rzeczy, które powinny być zawsze pod ręką, ale także podkreślaniu stroju, jego charakteru oraz stylu. To, jaki model wybierzemy będzie zdefiniowane przede wszystkim przez przez fason, cenę, okazję, kolorystykę ubrań, które nosimy najczęściej, kształt sylwetki, nastrój oraz miejsce, w którym dokonujemy zakupów. Okazuje się bowiem, że czasami w poszukiwaniu torebki idealnej musimy przebrnąć przez kilkanaście sklepów i przejrzeć co najmniej kilkadziesiąt propozycji, z których nie zawsze udaje nam się wytypować model, który najlepiej będzie dopasowany do naszych upodobań. Ze względu na to, że nie wszystkie mamy możliwość skorzystania z pełnej oferty zakupowej proponowanej przez największe miasta polskie czy europejskie, z pomocą z pewnością przyjdzie nam oferujący torebki sklep internetowy. Możliwości sieci są nieograniczone, dlatego też jesteśmy w stanie przeglądać tysiące ofert, odnajdując niejednokrotnie prawdziwe perełki, praktycznie bez wychodzenia z domu. Zakupy internetowe są więc niezwykle wygodne i pozwalają na zdobycie takich produktów, których w „normalnych” warunkach nie byłybyśmy w stanie zdobyć. Na co jednak zwracać uwagę podczas selekcji propozycji?

torba na ramięCzy dobierać wybrane modele do stroju i pozostałych dodatków? Jakie fasony wybierać? Jeszcze do niedawna w powszechnym obiegu funkcjonował pogląd, że torebkę powinno dobierać się do koloru butów, jednak współcześnie odchodzi się już od tej zasady zwłaszcza, że oferujące torebki sklepy internetowe nie zawsze posiadają w swoich ofertach zdjęcia, które odpowiadałyby faktycznej kolorystyce oferowanego towaru. Ze względu na to, że odcienie mogą różnić się od siebie w zależności od ekranu, na którym będziemy je oglądać, może się okazać, że zakup nie pasuje wcale do naszych butów czy rękawiczek tak, jakbyśmy chcieli. Chcąc uniknąć poruszania się w przestrzeni jednego odcienia wpadając w monochromatyczność zawsze lepiej stawiać na kontrasty. Oczywiście wiadomo, że torebka powinna dobrze komponować się ze strojem, ale powinno się mieć tutaj na myśli przede wszystkim jego ogólny zarys, a nie tylko jeden z jego elementów. Warto więc wiedzieć, że buty i torebka nie muszą być ani z jednej gamy kolorystycznej, ani nawet z tego samego materiału. Kolor ubrania nie jest bez znaczenia, jednak torebka – jako dodatek – powinna komponować się z całością ubrania czy też danej stylizacji. Dlatego też przede wszystkim dobrze jest zwracać uwagę na zachowanie odpowiedniej równowagi i proporcji tak, aby poszczególne partie ubrania nie zdominowały całości. Na zasadzie kontrastów można pokusić się o dobranie do klasycznej „małej czarnej” kopertówki w oryginalnym kolorze, na przykład soczystej czerwieni czy intensywnej żółci, jednak zwracając uwagę na to, aby nie popaść w przesadę i nie wybierać w tych samych kolorach pozostałych dodatków – szpilek, kolczyków, kolii czy bransoletek. Jeżeli zależy nam na tym, aby to torebka grała w stroju „pierwsze skrzypce”, zrezygnujmy z innych elementów i postawmy na klasyczne czarne szpilki. Dobierając odpowiednią torebkę nie powinnyśmy zapominać także o naszej sylwetce, ponieważ także ona ma tutaj niebagatelne znaczenie.

Duże torby na krótkich uszkach powiększają optycznie, dlatego też panie o pełnych kształtach powinny z nich zrezygnować, z kolei kobiety o drobnej budowie ciała będą z takimi modelami wyglądać na przytłoczone nadmiarem dodatków. Aby możliwe było zachowanie odpowiednich proporcji oraz równowagi, warto sięgać więc po klasyczne rozwiązania i propozycje, wybierając gładkie fasony w niezbyt dominujących odcieniach. Oczywiście warto też zwracać uwagę na to, w jakim celu torebkę kupujemy. Jeżeli przeglądając oferujący szukamy przede wszystkim takich modeli, które mają być dodatkiem do sukni wieczorowej, powinnyśmy skupić się przede wszystkim na poręcznej kopertówce, dzięki której będziemy miały pod ręką wszystkie najważniejsze przedmioty, jednak całość nie zostanie przez nią zdominowana. Dlatego też każda z nas z pewnością posiada w swojej szafie całą kolekcję toreb, spośród których absolutnym must-have są trzy – elegancka, klasyczna oraz sportowa. Dzięki temu będziemy prezentować się dobrze w każdej sytuacji i będziemy miały fasony, które sprawdzą się zarówno w pracy, jak i na swobodnym spotkaniu towarzyskim. Oczywiście każda z nas posiada także taką torbę, którą lubi najbardziej i do której ma stosunek sentymentalny, jednak warto pamiętać, że noszona codziennie torebka szybciej się niszczy, przez co prezentuje się znacznie gorzej. Dlatego też – z troski o swój ulubiony model – warto czasami dać jej odpocząć i sięgać po nią tylko sporadycznie. Taka informacja z pewnością ucieszy te panie, które szczególnie upodobały sobie zakupy i wybieranie kolejnych fasonów w ulubionych kolorach, fasonach i kształtach i bez kolejnej torby czują się jak bez ręki. Nie od dziś wiadomo, że najwięcej ofert znajdziemy dzisiaj w sieci internetowej. Na blogu http://www.torebka-sklep.pl/sklepy-internetowe/73-odwiedzamy-oferujacy-bezpieczne-torebki-sklep-internetowy-i można znaleźć artykuł na ten temat oraz poznać plusy i minusy takich transakcji.

Wybrany artykuł

Kosmetyki Kerastase Aura Botanica – aż 98 procent naturalnych składników!

W sprzedaży można znaleźć wiele profesjonalnych kosmetyków do włosów, które bazują na naturalnych składnikach. Wśród nich znajduje się również seria Kerastase Aura Botanica. Co warto o niej wiedzieć?