• 6722213187_f84c4cca76
  • another-smithsonian-winner-some-upcoming-appearances-and-a-new-photo-of-rockefeller-center_4
  • black-towers_4
  • dundas-square_4
  • embarcadero-four_4
  • spotted_4

Zespół czy dj na wesele?

weselePrzygotowania do ślubu stawiają przyszłych małżonków przed wieloma wyborami i dylematami nie tylko odnośnie samego nabożeństwa, ale i wesela, które powinno być zorganizowane tak, aby wszyscy goście, niezależnie od wieku oraz gustu, bawili się na nim doskonale i pamiętali uroczystość jako jedną z wspanialszych, na jakich byli. To czy wesele będzie udane, czy nie, zależy przede wszystkim od smacznego menu oraz muzyki, która uznawana jest za pokarm dla duszy. Młoda Para zazwyczaj więc waha się pomiędzy zespołem a didżejem, ulegając presji rodziny lub zostając sama ze swoimi wątpliwościami. Każde tego typu rozwiązanie ma oczywiście swoje plusy i minusy, które warto wziąć pod uwagę podczas wielkich przygotowań. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, czy ostatecznym wyborem powinien być zespół czy dj na wesele.

Wiele zależy od indywidualnych preferencji, upodobań muzycznych oraz charakteru uroczystości. Kwartet smyczkowy może odpowiadać starszej części gości, ale młodsi mogą bawić się lepiej przy muzyce tanecznej, dlatego też trzeba dokładnie przeanalizować proporcje i rozbieżności pomiędzy wszystkim zaproszonymi oraz typem muzyki, która będzie stanowiła główną oprawę uroczystości. Warto jednak wiedzieć, że zespół sprawdzi się zwłaszcza wtedy, kiedy w planach pojawia się wizja hucznego przyjęcia z tradycyjnymi zabawami i przyśpiewkami. Jak to jednak w życiu bywa, zespół zespołowi nie jest równy, dlatego też może się zdarzyć, że oczekiwana przez nas muzyka na żywo puszczana jest w rzeczywistości z elektronicznego podkładu. Chcąc uniknąć katastrofalnego playbacku i płacić niemałych pieniędzy zespołowi, który tylko udaje, że gra na instrumentach, warto dotrzeć do osób, które korzystały już z usług wybranych przez nas „kandydatów”. Poczta pantoflowa sprawdza się zawsze i w każdych warunkach, dlatego też nie ma większych powodów do skrępowania – każdy przecież chce, żeby jego wielki dzień okazał się wydarzeniem wartym zapamiętania z pozytywnego punktu widzenia. Zespoły zazwyczaj podkreślają oprawę całej uroczystości, pomagają przebrnąć przez poszczególne punkty wydarzenia, zachęcając do wyjścia na parkiet czy integrując wszystkich gości. Jeżeli stawiamy na tradycyjne wesele, możemy być pewni, że zespół zadba o wszelkie możliwe przyśpiewki oraz zaaranżuje znane i lubiane przeboje, grając je w zupełnie nowym wydaniu.

Wiele przyszłych małżeństw nie wyobraża sobie sytuacji, w której na ich weselu nie byłoby muzyki na żywo, a jako, że wesele jest zwykle wydarzeniem podwyższonego ryzyka, które nie jest pozbawione zaskakujących i nieprzewidywalnych sytuacji, zespół może okazać się strzałem w dziesiątkę kiedy na przykład...zabraknie prądu. Porządni muzycy nie mają problemu z improwizacją, dlatego też jeżeli goście są skorzy do zabawy, będą doskonale funkcjonować nawet a capella. W historii wesel było już mnóstwo sytuacji, w których muzycy ratowali uroczystość wystukując rytm, śpiewając bez podkładu i tworząc niezapomnianą atmosferę za pośrednictwem instrumentów, które nie wymagają podłączenia do prądu. Wiadomo oczywiście, że odpowiedni zespół ma cenę odpowiednio wyższą od dj na wesele, zwłaszcza, że wartość musi być podzielona pomiędzy kilku muzyków. Warto także posłuchać zespołu na żywo, ponieważ pliki z internetu nie zawsze muszą być zgodne z rzeczywistością. Większość dobrych zespołów posiada też ograniczony repertuar, dlatego też trudno się spodziewać śpiewania na specjalne życzenie. Dj na wesele teoretycznie może grać przez całą noc, z kolei zespół potrzebuje przerw, żeby napić się wody czy zregenerować gardło, dlatego jeżeli zależy nam na zmniejszeniu kosztów i zabawie przy oryginalnych utworach znanych i popularnych piosenek, można wybrać opcję didżeja. Plusami takiego rozwiązania jest przede wszystkim zaplecze finansowe.

oprawa muzycznaJeżeli chodzi o dj, to zwykle jest on sam i nie musi z nikim dzielić się honorarium, stąd można się spodziewać, że będzie ono znacznie niższe od klasycznego zespołu, który złożony jest z kilku osób. Do zalet można zaliczyć także szeroki repertuar, który jest właściwie nieograniczony. Jakość utworów jest sprawdzona, dlatego nie ma się co spodziewać piosenek, których się nie zna czy nie lubi. Jako, że wybór jest nieskończony, wcześniej można uzgodnić z didżejem charakter muzyki – czy mają być to przede wszystkim piosenki z dyskotek czy utwory z lat 60. czy 80. Wiadomo oczywiście, że pojawiają się jednocześnie pewne minusy związane z technicznymi ograniczeniami – dj na wesele nie zrobi wiele, kiedy nagłośnienie będzie niesprawne czy też padnie zasilanie, przez co najważniejszy dzień w życiu może okazać się absolutną katastrofą. Wesele to jedna z nielicznych imprez, na których można posłuchać muzyki na żywo, tworzących niepowtarzalny klimat, jednak kiedy decydujemy się na didżeja, warto wybrać profesjonalistę, który będzie w stanie przejąć funkcję wodzireja i z chęcią poprowadzi wszelkie najważniejsze zabawy i będzie przygotowany na nawet najbardziej nieoczekiwane wydarzenia. Warto więc wcześniej przyjrzeć się jego pracy, wykorzystać pocztę pantoflową i zapytać wprost o jego najbardziej zaskakujące sytuacje związane z pracą.

Może się okazać, że będzie posiadał zewnętrzne źródła zasilania i będzie znakomitym improwizatorem, który uratuje każde wydarzenie i zintegruje nawet najbardziej niechętnych do zabawy, gości. Wiadomo, że w ramach oszczędności można zdecydować się samodzielne skomponowanie własnej ulubionej playlisty i najzwyczajniej w świecie puszczać muzykę z własnego odtwarzacza, co może być korzystne zwłaszcza w przypadku tych par, które nie przewidują jakiegoś wielkiego przyjęcia. Czasami wręcz może się okazać, że goście samodzielnie wychodzą na parkiet, przekształcając małe spotkanie weselne w huczną zabawę do białego rana. Wiadomo jednak, że odtwarzacz nie zastąpi wodzireja, który dodatkowo odciąża Parę Młodą z obowiązku obsługiwania sprzętu. Warto wziąć więc pod uwagę charakter wydarzenia oraz preferencje gości, przede wszystkim dlatego, że zwykło się uważać, że dla Państwa Młodych jest ślub, natomiast wesele jest przede wszystkim dla gości, którzy nie mają na co dzień możliwości spotkania się czy wspólnej zabawy.

Powiązane artykuły

Wybrany artykuł

Wymiana oleju

Samochód należy do tej kategorii rzeczy martwych, dla której żywotność zależy często od właściciela i jego stopnia zaangażowania oraz dbałości o dobrą funkcjonalność użytkowanego pojazdu. Wiele części w aucie z biegiem czasu najzwyczajniej w świecie zużywa się i wówczas potrzebna jest pomoc człowieka, który znajdzie problem i fachowo naprawi usterkę bądź źródło, które może ją w przyszłości spowodować. Jedną z takich kwestii, o którą powinni zadbać wszyscy kierowcy jest wymiana oleju silnikowego. Dbałość o ten aspekt może z upływem czasu zaoszczędzić im bowiem wiele problemów oraz pieniędzy związanych z kosztami naprawy.