• 6722213187_f84c4cca76
  • another-smithsonian-winner-some-upcoming-appearances-and-a-new-photo-of-rockefeller-center_4
  • black-towers_4
  • dundas-square_4
  • embarcadero-four_4
  • spotted_4

Biuro tłumaczeń – innowacyjność i profesjonalizm

tłumacz przysięgłyWspółczesny świat wiele nam umożliwia znosząc różnorodne bariery. Coraz więcej podróżujemy, a dzięki temu nawiązujemy zagraniczne kontakty. Umożliwia nam to również Internet i inne nowe technologie. Liczne kontakty biznesowe lub czysto prywatne nikogo już nie dziwią. Jednak nierzadko mamy problem z komunikacją. Często barierą nie do przekroczenia okazuje się bowiem obcy język. W takich przypadkach warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, jaką świadczą biura tłumaczeń. Warto najpierw zapoznać się z ofertą oraz cennikiem biura, a następnie porównać je z innymi.

Dzisiejszy rynek oferujący usługi translatorskie jest bardzo szeroki. Konkurencja jest duża, dlatego powstaje wiele atrakcyjnych ofert dla Klientów. Warto jednak skorzystać ze sprawdzonego biura, które posiada pewne doświadczenie w tej branży. W wykonywaniu tłumaczeń liczy się bowiem rzetelność, terminowość oraz biegłe władanie językiem obcym. Tymi wszystkimi cechami odznacza się biuro tłumaczeń Albicja. Współpracuje tylko z najlepszymi, doświadczonymi tłumaczami. Co więcej, są nimi również osoby z zagranicy, dla których dany język, z którego muszą dokonać tłumaczenia, jest ojczystym. Warto również zwrócić uwagę na wykształcenie, ale i na zaangażowanie tłumacza. W przypadku wykonywania jakichkolwiek tłumaczeń bardzo cenna jest nie tylko umiejętność doskonałego władanie językiem obcym, ale również znajomość całej kultury, w której on funkcjonuje. Język, a więc swoiste narzędzie pracy tłumacza, jesteś jednym z elementów tworzących daną kulturę. Co więcej, ludzie tworzą językowy obraz świata, a więc za pomocą języka oddają pewne pewne cechy otoczenia charakterystycznego dla nich. Stąd właśnie biorą się różnorodne zwroty i wyrażenie znamienne dla jednej kultury, a całkowicie nieznane dla drugiej. Tym samym, tłumacz, który interesuje się nie tylko konkretnym językiem, ale również tym, co go otacza, zdecydowanie lepiej go rozumie, a przez to na wyższym poziomie są wykonywane przez niego tłumaczenia.

Biuro tłumaczeń Albicja posiada niezwykle szeroką i atrakcyjną pod wieloma względami ofertę świadczonych przez siebie usług translatorskich. Należą do nich tłumaczenia techniczne oraz przysięgłe, a każde z nich w wariancie ustnym i pisemnym, w zależności od potrzeb Klienta. Biuro współpracuje tylko z doświadczonymi profesjonalistami. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku, gdy mamy do czynienia z tłumaczeniami przysięgłymi i technicznymi. Są to bardzo specyficzne rodzaje przekładów, które wymagają od tłumacza nie tylko wiedzy i umiejętności lingwistycznych, ale także szerokiej znajomości branży, w obrębie której dane tłumaczenie jest wykonywane. Jeśli chodzi o tłumaczenia przysięgłe, to w tym wypadku konieczna jest znajomość zagadnień prawnych. Tłumacz przysięgły świadczy bowiem swoje usługi nie tylko osobom prywatnym, ale również organom państwowym, a więc sądom, policji, prokuraturze, urzędom. Tłumaczy treści takie, jak testamenty, zaświadczenia, umowy, dokumenty. Nie trudno sobie zatem wyobrazić, jak odpowiedzialna jest to praca. Treść tłumaczenia musi być całkowicie zgodna z jego oryginałem. W przeciwnym wypadku można ponieść poważne konsekwencje prawne. Z kolei tłumaczenia techniczne obejmują podręczniki, instrukcje, normy i tym podobne treści. Podobnie jak tłumaczenia przysięgłe, również i te muszą być jak najbardziej zgodne z prawdą pod kątem merytorycznym. Albicja wykonuje tłumaczenia techniczne w obrębie dziedzin takich, jak: przemysł motoryzacyjny, poligrafia, przemysł drzewny, budownictwo, AGD, multimedia, przemysł opakowaniowy, media, przemysł spożywczy, przemysł paliwowy, przemysł browarniczy, chemia przemysłowa i użytkowa, przemysł mięsny, budowa i konstrukcja maszyn, informatyka i technologie IT oraz rolnictwo. Jak zatem wyraźnie widać, biuro dysponuje niezwykle szeroką ofertą. W kwestii tłumaczeń technicznych, od tłumacza wymagana jest bardzo dobra znajomość danej branży, której dotyczy treść tłumaczenia. W związku z tym Albicja współpracuje tylko z wykwalifikowanymi tłumaczami, którzy jednocześnie posiadają wykształcenie w jednej z wyżej wymienionych dziedzin. Znacznie podnosi to poziom jakości tłumaczenia. W przypadku tłumaczeń technicznych istnieją dwa utrudnienia. Mowa o sytuacjach, w których tłumacz jest inżynierem i musi przetłumaczyć tekst z języka innego, niż angielski lub niemiecki. Niewielu jest bowiem inżynierów, którzy biegle władają językiem innym niż te dwa najpopularniejsze. Na szczęście, biuro tłumaczeń Albicja zna rozwiązanie tej sytuacji. W takich przypadkach tłumaczenie odbywa się dwustopniowo. Pod kątem merytorycznym wykonuje je specjalista z konkretnej branży, natomiast tłumacz biegle władający danym językiem obcym zajmuje się kwestia lingwistyczną.

W kwestii języków obcych biuro Albicja również posiada szeroką ofertę. Możliwe jest zlecenie wykonania przekładu w popularnych językach, jak i w tych, które są dla nas dość egzotyczne. Zatem, współpracować można z tłumaczem języka niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, ale również greckiego, fińskiego, szwedzkiego, a nawet kazachskiego, koreańskiego, chińskiego i japońskiego! Biuro tłumaczeń Albicja współpracuje z ponad 200 tłumaczami z całego świata. Nie każde biuro może się tym pochwalić.praca tłumacza

Decydując się na współpracę z biurem tłumaczeń, warto najpierw zapoznać się z jego ofertą oraz porównać ją i cennik z innymi biurami. Poza tym, warto także zwrócić większą uwagę na charakter usług. Optymalna sytuacja to taka, w której mają one charakter kompleksowy. Ponadto, najlepsze biura tłumaczeń umożliwiają Klientowi stały kontakt z tłumaczem podczas całego procesu realizowania zlecenia. Dzięki temu, Klient wie, na jakim etapie jest jego zleceń, a także może wprowadzać pewne poprawki, które na różnych etapach pracy mogą okazać się konieczne. Warto zainwestować w taką współprace, ponieważ zaowocuje to znakomitymi efektami pracy. Jest to szczególnie ważne, gdy chodzi o tłumaczenia techniczne czy przysięgłe.

Powiązane artykuły

Wybrany artykuł

Zespół czy dj na wesele?

Przygotowania do ślubu stawiają przyszłych małżonków przed wieloma wyborami i dylematami nie tylko odnośnie samego nabożeństwa, ale i wesela, które powinno być zorganizowane tak, aby wszyscy goście, niezależnie od wieku oraz gustu, bawili się na nim doskonale i pamiętali uroczystość jako jedną z wspanialszych, na jakich byli. To czy wesele będzie udane, czy nie, zależy przede wszystkim od smacznego menu oraz muzyki, która uznawana jest za pokarm dla duszy. Młoda Para zazwyczaj więc waha się pomiędzy zespołem a didżejem, ulegając presji rodziny lub zostając sama ze swoimi wątpliwościami. Każde tego typu rozwiązanie ma oczywiście swoje plusy i minusy, które warto wziąć pod uwagę podczas wielkich przygotowań. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, czy ostatecznym wyborem powinien być zespół czy dj na wesele.