• 6722213187_f84c4cca76
  • another-smithsonian-winner-some-upcoming-appearances-and-a-new-photo-of-rockefeller-center_4
  • black-towers_4
  • dundas-square_4
  • embarcadero-four_4
  • spotted_4

Biuro tłumaczeń – innowacyjność i profesjonalizm

tłumacz przysięgłyWspółczesny świat wiele nam umożliwia znosząc różnorodne bariery. Coraz więcej podróżujemy, a dzięki temu nawiązujemy zagraniczne kontakty. Umożliwia nam to również Internet i inne nowe technologie. Liczne kontakty biznesowe lub czysto prywatne nikogo już nie dziwią. Jednak nierzadko mamy problem z komunikacją. Często barierą nie do przekroczenia okazuje się bowiem obcy język. W takich przypadkach warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, jaką świadczą biura tłumaczeń. Warto najpierw zapoznać się z ofertą oraz cennikiem biura, a następnie porównać je z innymi.

Dzisiejszy rynek oferujący usługi translatorskie jest bardzo szeroki. Konkurencja jest duża, dlatego powstaje wiele atrakcyjnych ofert dla Klientów. Warto jednak skorzystać ze sprawdzonego biura, które posiada pewne doświadczenie w tej branży. W wykonywaniu tłumaczeń liczy się bowiem rzetelność, terminowość oraz biegłe władanie językiem obcym. Tymi wszystkimi cechami odznacza się biuro tłumaczeń Albicja. Współpracuje tylko z najlepszymi, doświadczonymi tłumaczami. Co więcej, są nimi również osoby z zagranicy, dla których dany język, z którego muszą dokonać tłumaczenia, jest ojczystym. Warto również zwrócić uwagę na wykształcenie, ale i na zaangażowanie tłumacza. W przypadku wykonywania jakichkolwiek tłumaczeń bardzo cenna jest nie tylko umiejętność doskonałego władanie językiem obcym, ale również znajomość całej kultury, w której on funkcjonuje. Język, a więc swoiste narzędzie pracy tłumacza, jesteś jednym z elementów tworzących daną kulturę. Co więcej, ludzie tworzą językowy obraz świata, a więc za pomocą języka oddają pewne pewne cechy otoczenia charakterystycznego dla nich. Stąd właśnie biorą się różnorodne zwroty i wyrażenie znamienne dla jednej kultury, a całkowicie nieznane dla drugiej. Tym samym, tłumacz, który interesuje się nie tylko konkretnym językiem, ale również tym, co go otacza, zdecydowanie lepiej go rozumie, a przez to na wyższym poziomie są wykonywane przez niego tłumaczenia.

Biuro tłumaczeń Albicja posiada niezwykle szeroką i atrakcyjną pod wieloma względami ofertę świadczonych przez siebie usług translatorskich. Należą do nich tłumaczenia techniczne oraz przysięgłe, a każde z nich w wariancie ustnym i pisemnym, w zależności od potrzeb Klienta. Biuro współpracuje tylko z doświadczonymi profesjonalistami. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku, gdy mamy do czynienia z tłumaczeniami przysięgłymi i technicznymi. Są to bardzo specyficzne rodzaje przekładów, które wymagają od tłumacza nie tylko wiedzy i umiejętności lingwistycznych, ale także szerokiej znajomości branży, w obrębie której dane tłumaczenie jest wykonywane. Jeśli chodzi o tłumaczenia przysięgłe, to w tym wypadku konieczna jest znajomość zagadnień prawnych. Tłumacz przysięgły świadczy bowiem swoje usługi nie tylko osobom prywatnym, ale również organom państwowym, a więc sądom, policji, prokuraturze, urzędom. Tłumaczy treści takie, jak testamenty, zaświadczenia, umowy, dokumenty. Nie trudno sobie zatem wyobrazić, jak odpowiedzialna jest to praca. Treść tłumaczenia musi być całkowicie zgodna z jego oryginałem. W przeciwnym wypadku można ponieść poważne konsekwencje prawne. Z kolei tłumaczenia techniczne obejmują podręczniki, instrukcje, normy i tym podobne treści. Podobnie jak tłumaczenia przysięgłe, również i te muszą być jak najbardziej zgodne z prawdą pod kątem merytorycznym. Albicja wykonuje tłumaczenia techniczne w obrębie dziedzin takich, jak: przemysł motoryzacyjny, poligrafia, przemysł drzewny, budownictwo, AGD, multimedia, przemysł opakowaniowy, media, przemysł spożywczy, przemysł paliwowy, przemysł browarniczy, chemia przemysłowa i użytkowa, przemysł mięsny, budowa i konstrukcja maszyn, informatyka i technologie IT oraz rolnictwo. Jak zatem wyraźnie widać, biuro dysponuje niezwykle szeroką ofertą. W kwestii tłumaczeń technicznych, od tłumacza wymagana jest bardzo dobra znajomość danej branży, której dotyczy treść tłumaczenia. W związku z tym Albicja współpracuje tylko z wykwalifikowanymi tłumaczami, którzy jednocześnie posiadają wykształcenie w jednej z wyżej wymienionych dziedzin. Znacznie podnosi to poziom jakości tłumaczenia. W przypadku tłumaczeń technicznych istnieją dwa utrudnienia. Mowa o sytuacjach, w których tłumacz jest inżynierem i musi przetłumaczyć tekst z języka innego, niż angielski lub niemiecki. Niewielu jest bowiem inżynierów, którzy biegle władają językiem innym niż te dwa najpopularniejsze. Na szczęście, biuro tłumaczeń Albicja zna rozwiązanie tej sytuacji. W takich przypadkach tłumaczenie odbywa się dwustopniowo. Pod kątem merytorycznym wykonuje je specjalista z konkretnej branży, natomiast tłumacz biegle władający danym językiem obcym zajmuje się kwestia lingwistyczną.

W kwestii języków obcych biuro Albicja również posiada szeroką ofertę. Możliwe jest zlecenie wykonania przekładu w popularnych językach, jak i w tych, które są dla nas dość egzotyczne. Zatem, współpracować można z tłumaczem języka niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, ale również greckiego, fińskiego, szwedzkiego, a nawet kazachskiego, koreańskiego, chińskiego i japońskiego! Biuro tłumaczeń Albicja współpracuje z ponad 200 tłumaczami z całego świata. Nie każde biuro może się tym pochwalić.praca tłumacza

Decydując się na współpracę z biurem tłumaczeń, warto najpierw zapoznać się z jego ofertą oraz porównać ją i cennik z innymi biurami. Poza tym, warto także zwrócić większą uwagę na charakter usług. Optymalna sytuacja to taka, w której mają one charakter kompleksowy. Ponadto, najlepsze biura tłumaczeń umożliwiają Klientowi stały kontakt z tłumaczem podczas całego procesu realizowania zlecenia. Dzięki temu, Klient wie, na jakim etapie jest jego zleceń, a także może wprowadzać pewne poprawki, które na różnych etapach pracy mogą okazać się konieczne. Warto zainwestować w taką współprace, ponieważ zaowocuje to znakomitymi efektami pracy. Jest to szczególnie ważne, gdy chodzi o tłumaczenia techniczne czy przysięgłe.

Powiązane artykuły

Wybrany artykuł

Zdążyć do lata

Walczysz o zdrową, piękną sylwetkę? Nie musisz robić tego sama. Warto zasięgnąć rad profesjonalisty. Dietetyk sportowy poznań pomoże Ci stracić zbędne kilogramy, a nie stracić przy tym zdrowego rozsądku.